Tortillová miniroláda s brynzou

Tortilla je placka z pšeničné nebo kukuřičné mouky, podobně jako pizza.Lze ji připravit na různé způsoby. Je otázkou, zda původně pochází z Mexika, či ze Španělska, ale každopádně se s ní setkáváme po celém světě. Tortillu můžeme plnit různými náplněmi, můžeme ji jen tak přikusovat jako přílohu k hlavnímu jídlu nebo syté polévce, ale taky z ní vytvořit lahodné minirolády. Jako letní občerstvení ideální! Vzhledem k tomu, že mám ráda chuť kozích nebo ovčích sýrů, zvolila jsem tentokrát jeden z nich. Brynzu. Úžasná chuťová záležitost! Předpokládám, že většina z vás už někdy ochutnala brynzové halušky se slaninou nebo špekem. Pokud ne, koukejte to napravit! Inspirací vám budiž dnešní recept na tortillovou miniroládu z brynzy a opečené slaniny. Je nejen chutný, ale i velmi jednoduchý. Je vhodné připravit miniroládky den předem, aby získaly v lednici potřebnou konzistenci.

Potřebné suroviny pro dvě osoby:

  • 2 středně velké tortilly
  • 50 – 70g brynzy (možno použít i terminovanou)
  • 6 až 8 plátků anglické slaniny
  • čerstvě mletý pepř
  • potravinová fólie nebo alobal

Postup přípravy:

Nejprve na pánvi opečeme tenké plátky slaniny. Následně lehce ohřejeme tortilly, které dnes zakoupíme v kterémkoli supermarketu. (Recept na domácí tortilly vám nabídnu jindy. Není nijak složitý, ale výroba dobré tortilly si vyžádá trochu víc času). Tortillu můžeme ohřát nasucho na pánvi, v klasické troubě nebo v mikrovlnce. Vždy je však třeba tortillu nejdříve zlehka potřít z obou stran vodou, aby zůstala vláčná. No a jdeme na roládky! Na tortillu naneseme brynzu nejlépe tak 2 až 3 mm vrstvu (pozor – nechte si jeden okraj, který bude u rolády ten vnější, bez náplně cca 2 cm, aby vám náplň nevyběhla). Na vrstvu brynzy pokládáme osmaženou slaninu, lehce opepříme čerstvě mletým pepřem a takto naplněnou tortillu srolujeme do úhledné rolády. Tu následně pevně zabalíme do potravinové fólie nebo alobalu a dáme vychladit do lednice. Jak už jsem říkala, nejlépe do druhého dne. Vychlazenou tortillu vyjmeme z obalu a nakrájíme na cca 5 mm široká kolečka.

Na talíři můžeme tortillu servírovat buď jako malou roládu doplněnou čerstvou zeleninou, či zeleninovým salátem, nebo z ní vytvoříme malé jednohubky. Spodní vrstvu tvoří kolečko salátové okurky a na tortillu připevníme párátkem třeba kapary nebo olivu. Fantazii se meze nekladou.

Užívejte si slunečné počasí s láskou, ale také s mírou

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *