Snídaně je základ

To vždycky říkávala moje maminka, když jsem odmítala snídat s tím, že si radši ráno přispím a ve škole se přece nasvačím. Měla pravdu. Názory na snídani se různí, ale obecně bychom měli přijmout během prvního hlavního jídla, což snídaně bezesporu je, 30% z celkové dávky kalorií na celý den. S prázdným žaludkem se navíc těžko soustředí, to je známá věc. Někteří z nás, ale myslím, že se s tím perou spíše sovy než skřivánci, mají po ránu problém sníst větší jídlo. Tak třeba jak to řeším já: Nejdříve vypiju na lačný žaludek teplou vodu s citronem nebo zelený čaj, čímž si nastartuju nejen celý organismus, ale hlavně i líný žaludek.

Sladké mě po ránu ukolébá a déle se pak probírám, takže variantu sladká obilná kaše rovnou vypustím. Namažu si na pečivo hummus, ozdobím ho zeleninou a je to! Cizrna je zdravá, navíc ve spojení s tahini pastou, která je ze sezamových semínek, velmi výživná. Stačí si namazat 6 malých sušenek nebo mini suchárků a vytvořit si malé samostatné porce. Pokud je náhodou nesním všechny, schovám si je třeba na svačinu.

A jak to máte se snídaní vy? Řešíte ráno problém s vydatným jídlem nebo si klidně dáte vrchovatou misku sladké obilné kaše? Ať už snídáte cokoli, hlavně nezapomeňte každé sousto důkladně rozkousat a snídani si vychutnat, usnadníte si trávení.

Dobrou chuť a pohodový celý den,

vaše Svatava

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *