Pudink s borůvkovým přelivem

Dnes mě docela honí mlsná na něco sladkého a přitom zdravého… Ještě, že mám ve spižírně vždy nějakou rezervu. Třeba takový bezlepkový jogurtový pudink v prášku se dá dobře kombinovat s ovocem. Volbu vyhrály borůvky. Jsou plné přírodních antioxidantů (včetně resveratrolu), bioflavonoidů a vitaminů. Borůvky jsou prostě blahodárným elixírem! Víte, že kromě jiného podporují dobrou náladu?

Potřebné suroviny na přípravu pudinkového dezertu:

  • 1 sáček bezlepkového jogurtového pudinku (obsahuje mléko a jogurtovou kulturu)
  • ½ l čerstvého mléka z farmy
  • 1 a ½ čajové lžičky třtinového cukru do pudinku
  • 2 polévkové lžíce třtinového cukru na přeliv
  • 2 velké hrsti borůvek
  • ¼ hrnečku vody
  • 1 lžička citronové šťávy

Postup přípravy:

Nejprve omyjeme borůvky, dáme je okapat a následně uvaříme pudink podle návodu. Do hrnce vlijeme třetinu uvedeného množství mléka, přidáme 1 a ½ lžičky třtinového cukru a přivedeme k varu. Ve zbývající 1/3 mléka rozmícháme pudinkový prášek a za stálého míchání přivedeme k varu.  Až nám pudinková směs (cca po 2 min varu a ustavičného míchání) zhoustne, naplníme dvě misky 2 vrchovatými polévkovými lžícemi borůvek a zalijeme uvařeným pudinkem. Misky s pudinkem pak vychladíme nejlépe ve dřezu se studenou vodou. Mezitím si vyrobíme borůvkovo-karamelovou směs. Na vyšší pánvi nebo v rendlíku rozpustíme v malém množství vody 2 polévkové lžíce třtinového cukru, přidáme citronovou šťávu, a jakmile začne vzniklý cukrový sirup probublávat, přisypeme zbývající množství (tedy pořádnou hrst) borůvek. Společně pak chvíli mícháme, aby borůvky pustily šťávu a získaly lehounkou karamelovou glazuru. Odstavíme z plotny a necháme trochu vychladnout. Teď je vhodná doba vyklopit pudink z misek na velké talíře a přelít je borůvkovým přelivem. Pudinkové kopečky ještě ozdobíme zkaramelizovanými borůvkami a můžeme se pustit do zdravého mlsání!

Pokud chcete mít k dispozici vždy aktuální tipy o vaření a hubnutí, sledujte mě na https://www.facebook.com/svatava.zacharova. Stačí kliknout na tlačítko Sledovat.

Pohodový víkend a úsměv na tváři,

vaše Svatava

Tisk receptu Tisk receptu

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *