Multikulturní snídaně

Poslední dobou se o chia semínkách hodně mluví. Není divu, protože díky tomu, že obsahují dokonce více vápníku než mléko, jsou také bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin, draslíku, železa a vitaminů řady B. Samozřejmě nesmím také zapomenout na vlákninu, té mají tato semínka dokonce 33g na 100g semínek. Tím, že jsou chuťově neutrální, dají se použít téměř do jakéhokoli pokrmu, ale já je používám nejvíce za syrova předem namočená, tedy předtrávená, v čisté vodě, stejně jako další semínka nebo ořechy. Mám je pak v lednici ve formě gelu připravena až na 5 dní dopředu. Dvě lžičky chia gelu ráno zamíchám do jogurtu a přidám pár kousků ovoce nebo třeba brusinky.

Dnes jsem si připravila jogurt s chia semínky, plody rakytníku a 1/2 pomeranče. Rakytník, původem ze střední Asie, je kvalitním zdrojem vitaminů C, A, E a K. Mám ho v krabičce na mrazáku po celou zimu. Sladký pomeranč je ze Španělska a přidala jsem ho do jogurtu, aby vzniklou směs trochu osladil. No a konečně jogurt pochází s největší pravděpodobností z Asie, takže dnešní snídaně je opravdu multikulturní. Aby toho ještě nebylo málo, lehce to popráším kokosovou moučkou.

Potřebné suroviny pro 1 osobu:

  • 1 kelímek jogurtu Olma klasik
  • 2 čajové lžičky gelu ze semínek chia
  • 1 polévkovou lžíci plodu rakytníku
  • ½ sladkého pomeranče
  • ½ lžičky kokosové moučky

Postup přípravy:

Smícháme jogurt s gelem z chia semínek a kuličkami rakytníku, ozdobíme pomerančem nakrájeným na kostičky a posypeme kokosem. Jak snadné!

Dobrou chuť a prožijte druhý adventní víkend bez stresu,

vaše Svatava

Tisk receptu Tisk receptu

 

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *