Hojník horský

Znáte hojník horský? Báječná rostlinka. Naleznete ji v hoských oblastech v Řecku, Bulharsku a také Turecku. Hojník u nás zatím není moc známý, ale jeho širokospektrální účinky by si naši pozornost určitě zasloužily! V čem je tato bylinka tak výjimečná? Díky poměrně vysokému obsahu selenu a dalších stopových prvků a minerálů napomáhá detoxikaci organismu, zlepšuje imunitu, pozitivně ovlivňuje činnost ledvin, snižuje vysoký tlak a má protizánětlivé účinky, což se určitě hodí při zdolávání podzimních viróz a bronchitidy. Musím říct, že mě účinky hojníku mile překvapily, kdy jsem z něj připravený čaj popíjela poté, co jsem ulehla s virózou. Během tří dnů jsem byla fit. Takže zde je můj malý tip pro podzimní plískanice.

Příprava čaje:

Příprava čaje je velmi jednoduchá. Jedno jediné stéblo rostlinky nalámeme na kousky (včetně květů a lístků), zalijeme 250 – 300 ml vroucí vody a necháme vyluhovat 10 minut.  Můžeme osladit medem.

Prožijte druhou polovinu pracovního týdne s úsměven na tváři,

vaše Svatava

Tisk receptu Tisk receptu

Share Button

2 komentáře Přidejte váš

 1. jiři jaroš napsal:

  Přeji pěkný den.
  Nemůžete mi, prosím, poradit, kde koupit sazenici Hojníku horského?
  Děkuji.
  J.Jaroš

 2. Jana Zdražilová napsal:

  Dobrý den paní Svatko . Mám zvláštní dotaz- znám Vás jako moderátorku nejmenovaného rádia ? Tenkrát jste také připravovala soutěže o bylinách a zdraví. Pokud se mýlím,tak se omlouvám . Jana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *