- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Tofu na indický způsob

Tofu je co se týká bílkovin, velmi významná náhrada masa. Samotné tofu, vyrobené srážením sojového mléka, je chuťově nevýrazné, ale velmi dopře pohltí chutě a vůně dodaných ingrediencí, takže je vhodné na sladký i slaný způsob. Asijské národy chuť pokrmů doslova vymazlily k dokonalosti. Tofu se dá připravit i na indický způsob, pokud zvolíte to správné koření a suroviny. Vyzkoušejte a rozhodněte se, zda tofu zařadíte do svého jídelníčku pravidelně nebo jen pro zpestření.

Potřebné suroviny:

Postup přípravy:

Tofu nakrájíme na přiměřeně silné plátky, které ještě rozdělíme na půl, a orestujeme na oleji, na kterém jsme zatím osmažili do zlatova drobně nakrájenou cibuli a přidáme pasírovaný česnek. Celé to zalijeme kokosovým mlékem, ve kterém jsme rozmíchali sušený zázvor, kurkumu, kokos, citronovou šťávu, citronovou kůru, lehce osolíme a přihodíme drcená zrníčka koriandru. Za občasného míchání necháme na pánvi propojit všechny chutě a vůně, přidáme    na tenké plátky nakrájené čerstvé listy bazalky a pár lístků petržele. Provaříme cca 20 minut. Během této doby si připravíme rýžové těstoviny, které vaříme v horké, lehce osolené vodě, přibližně 15 minut. Můžeme je také vařit kratší dobu a nechat je v horké vodě pouze dojít.

Jídlo při servírování dozdobíme zelenou petrželkou a doplníme zeleninovým salátem. Listový salát je ideální. Jídlo je dobré i za studena ve formě těstovinového salátu. Kterou z těchto dvou variant zvolíme, je na nás.

Užijte si sluníčka a vařte s láskou,

vaše Svatava