- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Shirataki těstoviny po uhlířsku

O tom, proč je vhodné zařadit shirataki těstoviny do našeho jídelníčku jsem se už zmínila před nedávnem. Dnes mám jednoduchý recept pro ty z vás, kteří nemíní trávit v kuchyni moc času a vaření je příliš nebaví. Uhlířské špagety připravené z shirataki těstovin a doplněné lehkým zeleninovým salátem zasytí, příjemně překvapí svou vyváženou chutí a navíc jsou připraveny během pár minut.

Potřebné suroviny pro 2 osoby:

Potřebné suroviny na lehký salát:

Postup přípravy:

Nejprve si připravíme zeleninový salát a hned poté shirataki špagety. A jak si připravíme salát? V míse smícháme nakrájenou zeleninu, a vlijeme zálivku, kterou si připravíme z citronové šťávy, medu a ochuceného olivového oleje. A kde je sůl? Tu vetřeme do koleček jarní cibulky, lépe pak pustí šťávu. Salát ještě doplníme na kousky natrhanou bazalkou a provensálským kořením nebo čerstvou dobromyslí. Důkladně promícháme a dáme na chvíli do lednice. Z balíčku Slendier Shirataki Spaghetti scedíme nálev, špagety důkladně propláchneme pod tekoucí vodou a následně 1 minutu povaříme ve vroucí vodě. Na pánvi osmahneme na širší proužky nakrájenou šunku, jarní cibulky nakrájené na kolečka, po chvíli přidáme shirataki špagety a společně prohříváme. V hrnečku rozmícháme vejce, zlehka osolíme, přidáme čerstvě mletý pepř a následně tuto směs vmícháme do pánve se špagetami. Důkladně mícháme, až vejce ztuhnou a lehce se opečou. Hotovo. Uhlířské shirataki špagety na talíři doplníme velkou porcí lehkého zeleninového salátu. Ještě moje oblíbená poznámka: Nezapomeňte každé sousto důkladně rozkousat!

PS: Ještě jste shirataki těstoviny nevyzkoušeli? Navštivte mé facebookové stránky, a dozvíte se, kde je můžete zakoupit: www.facebook.com/svatava.zacharova

Klidnou sobotu,

vaše Svatava