- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Salát z quinoi s vůní Středomoří

Letošní léto se teplotami docela podobá středomořskému. I tahle neděle, přes všechna varování meteorologů, přímo vybízí k válení u vody! Dnešní oběd nejspíš vyměním za lehkou ovocnou nebo zeleninovou svačinu. Ovšem aby byla nedělní iluze Středomoří dokonalá, co takhle připravit si k večeři pikantní a osvěžující salát na středomořský způsob?

Potřebné suroviny na salát:

Potřebné suroviny na zálivku:

Postup přípravy salátu:

Propláchnutou quinou zalijeme 2 hrníčky vody, zlehka osolíme a přivedeme k varu. Poté přikryjeme pokličkou a vaříme na mírném ohni, dokud se voda nevstřebává, cca 10-12 minut. Mezitím si připravíme citronovou salátovou zálivku. V misce důkladně rozšleháme extra panenský olivový olej, citronovou šťávu, vodu, med a sušené oregano. Dochutíme solí a pepřem. Ve velké míse smícháme vychlazenou uvařenou quinou, papriku a salátovou okurku (obojí nakrájené na kostičky), hrubě nastrouhaný sýr, nasekanou pažitku, pasírovaný česnek, jemně nasekanou nať koriandru a vmícháme citronovou zálivku. Důkladně promícháme, aby se spojily všechny chutě, a na závěr přidáme plátky rajčat.

Salát přikryjeme pokličkou, dáme chladit do lednice a hurá k vodě!

Chcete mít k dispozici vždy ty nejaktuálnější  informace? Sledujte mě www.facebook.com/svatava.zacharova . Stačí kliknout na tlačítko Sledovat.

Pohodovou neděli vám všem,

vaše Svatava