- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Rýžové těstoviny s rajčatovou omáčkou a fazolemi adzuki

Fazole jsou sytou a výživnou luštěninou. Obsahují dostatek bílkovin, fosforu a vápníku. Drobné vínově zbarvené fazole adzuki patří k mým oblíbeným. Důvody jsou nejméně dva. Jedním je, že mají příjemně oříškovou chuť, druhým, že jsou oproti jiným druhům fazolí dobře stravitelné a třetím například, že mají poměrně krátkou dobu přípravy. Z fazolí lze připravit různé pomazánky a polévky, ale lze z nich také připravit chutnou omáčku na těstoviny. V kombinaci s rajčatovým pyré a cibulí vytvoříte chutný a sytý pokrm. Jeho chuť pak ještě zvýrazní rajská jablíčka, parmazán a čerstvé listy bazalky. Lahůdka! Jen je třeba fazole adzuki, před jejich vařením, namáčet ve vodě aspoň 5 hodin. Pak je důkladně propláchneme a vaříme přibližně 45 minut. Níže přikládám svůj oblíbený recept.

Potřebné suroviny pro 3 osoby:

Postup přípravy:

Přibližně 5 hodin namáčené fazole propláchneme, zalijeme vodou, osolíme a dáme vařit. Mezitím si oloupeme a nakrájíme cibuli, orestujeme ji na přepuštěném másle a přibližně po půlhodině varu fazolí, ji přidáme spolu s pasírovaným česnekem do hrnce. Zalijeme rajčatovým pyré, přidáme cukr, kurkumu, pepř, libeček a vaříme do zhoustnutí, za občasného míchání.  Přitom si můžeme v klidu uvařit v hrnci s vroucí osolenou vodou rýžové těstoviny. Ty vaříme 10 minut a následně je scedíme.

Na talíře si nejdříve naložíme uvařené těstoviny, na ně klademe rajčatovou omáčku s fazolemi a následně ozdobíme na kousky nakrájeným čerstvým rajčátkem, sušeným parmazánem a čerstvými lístky bazalky. Oběd je hotov.

Pokud také zrovna obědváte, přeji vám dobrou chuť,

vaše Svatava