- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Růžičková kapusta na bramborovém lůžku

Občas nás počasí mile překvapí, jako například včera. Sluníčko svítilo celý den a ty, co nelenošili u televizních obrazovek, odměnilo jarními teplotami a pozitivní náladou. Taky jsem si to nenechala ujít, přestože jsem občas pěkný pecivál! Teprve když se blížila druhá hodina odpoledne, mě napadlo, že bych taky mohla uvařit něco k obědu. Něco rychlého, vydatného a chutného. Tak došlo po delší době na růžičkovou kapustu. Je chutná i vařená v páře nebo ve vodě, pokud ke zvýraznění chuti použijete ty správné suroviny.

Potřebné suroviny pro dvě osoby:

Postup přípravy:

Kapustu omyjeme pod tekoucí vodou a následně uvaříme v hrnci s vroucí vodou, ve kterém jsme rozpustili jednu kostičku zeleninového bujónu. Je možné také uvařit kapustu v parním hrnci. Volbu nechám na vás. Ve druhém hrnci uvaříme doměkka brambory ve slupce. Jakmile jsou brambory i kapusta dostatečně měkké, osmahneme na pánvi drobně nakrájenou slaninu a cibule dozlatova. Nyní už jen scedíme kapustu a brambory. Můžeme servírovat.

Na talíři rozšťoucháme bramboru, či dvě menší brambory uvařené ve slupce, na ni položíme růžičky kapusty, přidáme ½ kelímku zakysané smetany (na 1 talíř), posypeme osmahnutou cibulkou a chuť pokrmu doladíme lístky koriandru, které natrháme na menší kousky.

Prožijte neděli v poklidu a VAŘTE S LÁSKOU…