- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Quiche s anglickou slaninou, rajčaty a rukolou

Dnes vám nabídnu další recept na francouzský slaný koláč quiche neboli „kiš“. Úžasná záležitost, obzvláště v období podzimních plískanic a mrazivého podvečera. Základ quiche je vždy stejný. Těsto na korpus koláče, což může být jak křehké těsto, tak těsto listové, a tekutá hmota, většinou složená ze smetany, sýra a vajec. Směsí pak zalijeme vybrané suroviny. Dnes jsem na korpus použila křehké těsto. Stejně jako v případě listového těsta je vhodné nejprve propéci korpusový základ s tím, že dno těsta důkladně propícháme vidličkou a dáme zapéci do vyhřáté trouby, přibližně na 220 stupňů Celsia, při spodním pečení.

Potřebné suroviny pro přípravu tekuté hmoty:

Tekutou směs důkladně prošleháme, ať už ručně nebo za pomoci ručního šlehače.

Potřebné suroviny pro náplň:

Každopádně můžete dát prostor své vlastní fantazii. Vaření s láskou dává velký prostor vaší kreativitě…

Potřebné suroviny na přípravu korpusu:

Postup přípravy korpusu:

Na vál prosejeme mouku, přidáme rozmělněné máslo, sůl a přidáme vodu. Ingredience propracujeme v hladké těsto, které následně rozválíme a vyložíme jím dno a stěny koláčové formy. Dno propícháme vidličkou a dáme péci. Pečení nám zabere tak maximálně 10 minut a čas můžeme využít k přípravě tekuté hmoty a surovin pro náplň.

Postup přípravy quiche:

Předpečený korpus slaného koláče vyložíme anglickou slaninou, sušenými rajčaty, baby rajčátky, rukolou a zalijeme připravenou tekutou hmotou. Formu s takto připraveným quichem dáme péci do trouby vyhřáté na 220 stupňů Celsia a pečeme přibližně 35 až 40 minut, záleží na typu trouby. V průběhu pečení můžeme teplotu dle potřeby snížit.

To, že je quiche hotový určitě poznáte! Báječně voní a hmota koláče získá pevnou konzistenci.

Pohodový večer a dobrou chuť,

vaše Svatava