- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Pravý boršč od Mirušky

Mám báječné sousedy, kteří mě vždy něčím milým překvapí. Ovšem největší radost mi udělá chutné jídlo, a to oni velmi dobře vědí. Takový pravý boršč v uplakaném podzimním počasí dělá divy! Přikládám recept na boršč, jak jej připravuje moje sousedka Mirka. Masomilové, vřele doporučuji!

Potřebné suroviny:

Postup přípravy:

Hovězí a vepřové maso vložíme do hrnce, zalejeme studenou vodou, přidáme koření, sůl a vaříme, dokud vepřové maso nezměkne. Následně vepřové maso vyjmeme, a k základu,
ve kterém ponecháme hovězí maso, přidáme nakrájenou kořenovou zeleninu, červenou řepu a brambory. Vše vaříme společně do změknutí a mezitím si připravíme na pánvi z hladké mouky jíšku na slaninovo-cibulovo-paprikovém základu. Měkké hovězí maso vyjmeme ze základu boršče a naopak přidáme jemně nakrájené zelí, rajčatový protlak a samozřejmě jíšku. Vše spolu povaříme za občasného míchání přibližně 15 – 20 minut. Dochutíme cukrem, jablečným octem, přidáme na kostky nakrájené hovězí a vepřové maso a necháme chvíli dojít. Nakonec nezapomeňte vyndat bobkové listy, a pokud se zadaří, i kuličky pepře.

Při podávání ozdobíme jednotlivé porce pořádnou lžící zakysané smetany a jemně nakrájenou natí petržele nebo kopru.

Dobrou chuť,

vaše Svatava