- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Pomazánka z droždí

Nedělní rána mám ráda. Většinou nikam pospíchám, a tak v klidu připravím na snídani nějakou chutnou pomazánku, na kterou bych v průběhu týdne neměla čas ani náladu. Dnes jsem dostala chuť na kvasnicovou, neboli pomazánku z droždí. Hm, moje tělo asi potřebuje svoji dávku vitaminů B, tak proč ne?! Ve školce jsem tuhle pomazánku neměla ráda. Ono totiž taky záleží, jak ji připravíte. Tenhle recept je chutný a není ani nijak náročný na suroviny. Dokonce nepotřebujete ani vajíčko nebo mléko. Vystačíte si s čerstvým droždím a Hraškou. Pro ty z vás, kteří Hrašku neznají, jedná se o chutnou hrachovou směs bohatou na vlákninu, hořčík, zinek a železo. Můžeme s ní zahušťovat polévky, omáčky nebo pomazánky a můžeme v ní také obalovat před smažením ryby, drůbež nebo třeba květák. Hraška neobsahuje lepek, barviva, konzervační látky, ani glutamáty a ve spojení s droždím je to výživná bomba!

Potřebné suroviny pro 2 osoby:

Postup přípravy:

Na přepuštěném másle zpěníme nadrobno nakrájenou cibuli, na tenké proužky nakrájený čerstvý libeček a kurkumu a společně chvíli promícháváme, než přidáme droždí. Mícháme tak dlouho, až se nám droždí krásně rozteče. Teď přidáme Hrašku, kterou jsme si rozmíchali s vodou v hrnečku, a zlehka osolíme. Směs dobře mícháme, a pokud by se vám zdála moc hustá, můžete ji lehce zředit vodou. Prohřejeme na mírném ohni přibližně 5 – 10 minut, ale opatrně, aby se nám pomazánka nepřipálila.

Pomazánku z droždí můžeme podávat buď po vychladnutí, nebo ještě za tepla na opečený chléb. Před podáváním chléb ozdobíme čerstvými bylinkami, ideálně čerstvou bazalkou.

Pohodovou neděli a úspěšný start do nového pracovního týdne,

vaše Svatava