- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Pikantní shirataki rizoto

Dnes se mi vůbec nechtělo z pelíšku ven. Zmlsaná jarním sluníčkem a teplotami přes dvacet jsem odmítala přijmout aprílovou hříčku počasí. Když nepomohl ani oblíbený šalvějový čaj s medem, vzala jsem si na pomoc exotické koření. Pošimrá na jazyku, zahřeje v žaludku a vykouzlí na rtech slastný úsměv.
Co naplat, jídlo s naším tělem dělá divy. Ke svému dnešnímu kuchařskému experimentu jsem kromě červeného kari, kurkumy a dalších oblíbených ingrediencí použila i shirataki rýži, přesněji zeleninové těstoviny z konjacu, v podobě rýže. Kromě špaget, lasagní a nudlí, jsou totiž shiratake dostupné i ve tvaru rýžových zrnek. A jak jejich testování dopadlo? Mňam! Příjemně absorbují chuť koření a hlavně navýší energetickou hodnotu pokrmu jen o 10 kalorií na osobu, takže se skvěle hodí i na večeři…

Potřebné suroviny pro 2 osoby:

Postup přípravy:

Na oleji orestujeme předem uvařené oloupané krevety a na plátky nakrájené žampiony, přidáme červené kari, kurkumu, červený pepř, pískavici, pasírovaný česnek, nakrájenou cibulovou nať, pár lístků čerstvého koriandru a zalijeme kokosovým mlékem. Směs společně podusíme a během toho si připravíme shirataki rýži. Jednoduše ji v cedníku pod tekoucí vodou zbavíme nálevu, následně 1 minutu povaříme ve vroucí vodě a scedíme. Teď už jen rýži vmícháme do pikantní směsi, osolíme a tak 3 až 4 minuty společně prohřejeme, aby se nám spojily všechny chutě.
Při podávání ještě dozdobíme mletými chilli papričkami.

Po takovém jídle vyrazíte bez problému i do deště! Ovšem nezapomeňte na deštník…

Prožijte druhou půli pracovního týdne co nejlépe,

vaše Svatava