- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Makaronky s pestem, sypané strouhanou nivou a zeleninový salát

Taky máte někdy pocit, že vůbec nic nestíháte a nejraději byste pro samé úkoly ani nejedli? Hrozíte se, aby vám po obědě neztěžkl žaludek, následně hlava a úkoly se tak staly nesplnitelnými? A ta představa, dlouhé přípravy jídla… Klid! Jídlo může být rychlé, zdravé, lehké a hezké i pro oko. Jeden malý tip pro opravdu rychlý a přitom chutný pokrm pro náročný den tady mám. Příprava vážně nezabere víc než 15 minut. Tak schválně, připravte si stopky!

Potřebné suroviny pro přípravu salátu:

Omytou zeleninu nakrájíme a zalijeme balsamikovým octem a olivovým olejem, lehce osolíme dle chuti a důkladně promícháme. To vše zvládneme, než se nám uvaří těstoviny.

Potřebné suroviny pro přípravu makaronků:

Příprava makaronků:

Do jednoho a půl litru vroucí osolené vody vsypeme pytlík rýžových makaronků a vaříme maximálně 10 minut, abychom je nerozvařili. Do vody během vaření přidáme 1 lžičku olivového oleje, aby se nám těstoviny nelepily. Jakmile jsou dostatečně měkké, těstoviny scedíme a do hrnce k nim přidáme ½ sklenky pesta, 1 čajovou lžičku olivového oleje, lehce můžeme osolit (ne moc – pamatujte na slanou chuť sýra) a důkladně promícháme.

Vše je připraveno a můžeme podávat. Těstoviny si dáme do hrnečku a důkladně napěchujeme. Po vyklopení na talíř je posypeme strouhanou nivou, lehce okořeníme čerstvě mletým pepřem, ozdobíme bylinkou a obložíme čerstvým salátem.

PS: Co říkají vaše stopky?

Dobrou chuť a pohodový den.

vaše Svatava