- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Letní těstovinový salát s bylinkami a pečenými olivami

Blíží se nám dlouho očekávané léto a vypadá, že dokonce i s teplotami nad 30 stupňů Celsia. Konečně se trochu ohřejeme! Sluníčko je v přiměřeném množství pro lidský organismus velmi důležité. Je přírodním zdrojem vitamínu D. Ne nadarmo se říká, kam nechodí slunce, tam chodí lékař. Deprese, osteoporóza, cukrovka, srdeční a další choroby s nedostatkem slunečního svitu úzce souvisí, nicméně vysoké teploty v našem středoevropském prostředí, nás dokážou taky pěkně potrápit. Taky to tak máte, že když nastanou venku třicítky, jste natolik vyčerpaní, že ani nemáte chuť na jídlo? Těstovinové saláty, s různými obměnami, nás v létě dokážou nejen zasytit, ale také zchladit a zároveň dodají tělu potřebnou energií. Pro mě je nejlahodnější dobře vychlazený těstovinový salát pouze s bylinkami a olivovým olejem nebo pestem. Pokud do salátu ještě přidáte pečené olivy (naložené v oleji) a pár poupátek kapary (naložené ve vinném octu), zcela jistě si pochutnáte. Takže opět jeden jednoduchý tip na oběd.

Potřebné suroviny pro 2 osoby:

Postup přípravy:

Do vroucí osolené vody dáme vařit těstoviny, a jakmile jsou hotové, scedíme vodu a těstoviny dáme do mísy. Přidáme bazalkové pesto, olivový olej, důkladně promícháme a přidáme nakrájenou petrželku, pažitku, bazalku, kapary a pečené olivy nakrájené na kousky. Můžeme lehoulince osolit a okořeníme čerstvě mletým pepřem. Vše ještě jednou důkladně promícháme a dáme vychladit. Nejlepší je salát vychlazený v lednici alespoň tři hodiny. Lahodný a osvěžující.

Na zítra mám pro vás připravený recept na tortillové jednohubky. Po náročném dni na sluníčku jsou tyto jednohubky ideální jídlem k večeři. Pokud je navíc doplníte nějakým lehkým salátem, bude pro vás večeře příjemný relax.

Užívejte si slunečné dny, jak jen to jde…