- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Letní salátová variace z tofu

Tofu může být chutné i bez tepelné úpravy. Pokud použijete bazalkové tofu, které se k nám dováží od našich slovenských sousedů, stačí zelenina, pár dalších ingrediencí a vykouzlíte chutný a zároveň sytý salát plný vápníku a bílkovin. 180 g balení bazalkového tofu obsahuje 200 mg vápníku, přibližně 11 g bílkovin a má jen 114 kcal. Pokud byste chtěli salát připravit jako hlavní jídlo, můžete použít uvedené suroviny pouze pro 1 osobu.

Potřebné suroviny na salát pro 2 osoby:

Postup přípravy:

Rajčata a okurku důkladně omyjeme, nakrájíme na plátky, ty následně překrojíme na půlky a zlehka osolíme. Tofu také nakrájíme na plátky, spolu se zeleninou naskládáme do misky nebo hlubokého talíře, posypeme na kousky natrhanými lístky bazalky, pokapeme olivovým olejem, octem balsamico a můžeme ještě lehce okořenit čerstvě mletým pepřem. Skvělou přílohou je plátek žitného chleba opečený v toustovači. V případě alergie na lepek, můžete zvolit bezlepkovou ciabattu.

Pokud chcete mít k dispozici vždy aktuální tipy o vaření a hubnutí, sledujte mě na https://www.facebook.com/svatava.zacharova. Stačí kliknout na tlačítko Sledovat.

Dobrou chuť a klidný závěr pracovního týdne,

vaše Svatava