- Svatava Zacharová - http://svatavazacharova.com -

Kuřecí prsa s vůní Francie

Dnešní pokrm je opět určen masomilům. Inspirována francouzskými surovinami jsem připravila poměrně dietní a nenáročný pokrm z kuřecích prsou. Lze samozřejmě použít i kuřecí stehna, která jsou šťavnatější. Jako přílohu jsem použila celozrnnou červenou rýži z Camargue, která má vynikající oříškovou příchuť a k pokrmům ve francouzském duchu se ideálně hodí. Jedinou nevýhodou této rýže je, že musíte počítat s delší dobou přípravy, než je tomu u klasické rýže, přibližně 40 minut. Výhodou  je, že je bohatým zdrojem vitaminu E, A, B, D, F, stopových prvků, aminokyselin a vlákniny.

Potřebné suroviny pro 2 – 3 osoby:

Postup přípravy:

Tentokrát si nejdříve připravíme přílohu, tedy červenou rýži z Camargue, protože její příprava trvá přibližně 40 – 45 minut. Do vroucí osolené vody vsypeme červenou rýži, kterou jsme předtím propláchli ve studené vodě, přidáme předem namočené rozinky a brusinky, zamícháme a vaříme na mírném ohni do změknutí.

Kuřecí prsa očistíme, nakrájíme na plátky a lehce naklepeme. Následně je potíráme provensálskou hořčicí a pokládáme do pekáčku vymazaného olivovým olejem. Takto připravené kuřecí maso nemusíme solit, protože samotná hořčice sůl obsahuje.  Přidáme na kousky nakrájená sušená rajčata a kuličky kapary, okořeníme čerstvě mletým růžovým pepřem, čerstvými lístky tymiánu a pokapeme olejem z naložených sušených rajčat. Takto připravené maso podlijeme skleničkou růžového vína a dáme podusit do trouby. Jakmile se část vína vydusí, podlijeme maso vodou a průběžně během pečení maso poléváme vzniklou šťávou. Masová šťáva získá nádherně zlatavou barvu a doslova svůdnou vůni. Přibližně po 30 minutách je maso připraveno k servírování. Na talíři maso podlejeme vzniklou šťávou, doplníme rýží a zpestříme čerstvým zeleninovým salátem se zálivkou z olivového oleje a citronové šťávy.

Dobrou chuť a úsměv na tváři,

vaše Svatava