- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Jarní polévka s pošírovaným vejcem

Jako milovnice polévek si dovoluji připomenout, že jaro k jednoduchým zeleninovým polévkám přímo vybízí. Jsou dostatečným zdrojem vlákniny a také energie, jejíž potřeba se samozřejmě liší od zimního období. Nepotřebujeme tělo tolik zahřívat sytými bramboračkami, fazolačkami nebo hrachovými polévkami. To ovšem neznamená, že bychom měli luštěniny nebo bramborové pokrmy úplně vyřadit z našeho jídelníčku! Luštěniny, obiloviny i brambory jsou pro náš organismus důležitým zdrojem minerálů, vitamínů a jsou také příjemným zpestřením salátů v jakémkoli ročním období. Dnes mám pro Vás tip na další variaci polévek s pórkem. Pórek s hlívou ústřičnou je zajímavým chuťovým spojením. Pošírované vejce polévku zjemní a zároveň poskytne našemu tělu dostatečnou dávku proteinů.

Potřebné suroviny pro 4 osoby:

Postup přípravy:

Na lžíci oleje krátce orestujeme hlívu nakrájenou na proužky
a po chvíli přidáme očištěný pórek nakrájený na kolečka. Nasypeme kari koření a kurkumu, zalijeme vodou a důkladně promícháme. Jakmile dosáhne voda varu, vhodíme bujón bez soli a za občasného míchání vaříme polévku přibližně 20 – 30 minut na mírném ohni. V závěru polévku trochu opepříme, zlehounka osolíme a připravíme si pošírovaná vejce.

Příprava pošírovaného vejce:
V kastrůlku s téměř vroucí vodou a lžící octa vytvoříme vír,
do kterého vlijeme vyklepnuté vajíčko. Vajíčko podebereme lžící
a druhou lžící poopravíme jeho tvar. Krátce prohřejeme, aby nám bílek ztuhl, ale opatrně, protože žloutek musí zůstat tekutý.

Polévku servírujeme na hluboké talíře, přidáme pošírované vejce
a ozdobíme čerstvou pažitkou.

Ať už plánujete na nedělní oběd jakýkoliv pokrm, vařte s láskou…