- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Jak na domácí tortillu…

Nedávno jsem vám slíbila recept na domácí tortilly. Je trochu časově náročný, ale stojí za to. Tortillu si můžete připravit jak z hladké bílé mouky, tak taky kukuřičnou (bezlepkovou). Náplň je na vaší fantazii. Dnes tedy návod, jak připravíme tortillu pšeničnou.

Potřebné suroviny pro přípravu cca 8 tortill:

Postup přípravy tortilly:

Mouku smícháme se solí a prosejeme do hluboké mísy. Rukou nebo vidličkou (možno i hnětačem, pokud máte) zapracujeme do mouky sádlo a postupně přidáváme vlažnou vodu, až získáme hladké a pevné těsto. To si rozdělíme na osm koulí (asi 5 cm v průměru) a ty následně necháme přibližně 20 minut odpočinout na pomoučeném vále. Poté jednotlivé koule rozválíme na asi 4 mm tenké placky a vykrojíme z nich kolečka asi 15 cm v průměru (mám pro to skvělou šablonu v podobě desertního talíře). Placku pečeme na mírně vyhřáté a nemaštěné pánvi (železná je nejlepší) a pečeme asi 2 minuty z obou stran. Tortilly by neměly zhnědnout! Položíme tortilly jednu na druhou, zabalíme do čisté utěrky a dáme do mikroténového sáčku. Tortilly ohříváme tak, že je z obou stran navlhčíme vodou a dáme na minutu do mikrovlnky, Můžeme je taky navlhčit, dát do alobalu a na 10 – 15 minut dáme do trouby vyhřáté asi na 150 stupňů Celsia.

Potřebné suroviny na náplň:

Příprava náplně:

Kuřecí prsa nakrájíme na nudličky, posolíme, naklepeme a opečeme do zlatova na pánvi. Cibulky očistíme a nakrájíme na drobná kolečka. Prosolíme a necháme chvíli uležet v misce, aby pustily šťávu. Poté je smícháme se zakysanou smetanou a okořeníme čerstvě mletým pepřem. Rajčata a salát důkladně omyjeme a nakrájíme na menší kousky. Jakmile máme opečené masové nudličky, může plnit a rolovat tortilly. S náplní to nepřeháníme, aby nám z tortilly nevytékala.

Zvládněte pátek, užijte si víkend a vařte s láskou,

vaše Svatava