- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Hojník horský

Znáte hojník horský? Báječná rostlinka. Naleznete ji v hoských oblastech v Řecku, Bulharsku a také Turecku. Hojník u nás zatím není moc známý, ale jeho širokospektrální účinky by si naši pozornost určitě zasloužily! V čem je tato bylinka tak výjimečná? Díky poměrně vysokému obsahu selenu a dalších stopových prvků a minerálů napomáhá detoxikaci organismu, zlepšuje imunitu, pozitivně ovlivňuje činnost ledvin, snižuje vysoký tlak a má protizánětlivé účinky, což se určitě hodí při zdolávání podzimních viróz a bronchitidy. Musím říct, že mě účinky hojníku mile překvapily, kdy jsem z něj připravený čaj popíjela poté, co jsem ulehla s virózou. Během tří dnů jsem byla fit. Takže zde je můj malý tip pro podzimní plískanice.

Příprava čaje:

Příprava čaje je velmi jednoduchá. Jedno jediné stéblo rostlinky nalámeme na kousky (včetně květů a lístků), zalijeme 250 – 300 ml vroucí vody a necháme vyluhovat 10 minut.  Můžeme osladit medem.

Prožijte druhou polovinu pracovního týdne s úsměven na tváři,

vaše Svatava

2 Comments (Open | Close)

2 Comments To "Hojník horský"

#1 Comment By jiři jaroš On 21. 10. 2018 @ 16:01

Přeji pěkný den.
Nemůžete mi, prosím, poradit, kde koupit sazenici Hojníku horského?
Děkuji.
J.Jaroš

#2 Comment By Jana Zdražilová On 19. 7. 2021 @ 11:43

Dobrý den paní Svatko . Mám zvláštní dotaz- znám Vás jako moderátorku nejmenovaného rádia ? Tenkrát jste také připravovala soutěže o bylinách a zdraví. Pokud se mýlím,tak se omlouvám . Jana