- Svatava Zacharová - https://svatavazacharova.com -

Bezlepkové špagety na italský způsob

Špagety, a vůbec veškeré těstoviny, mám moc ráda. Jídla z těstovin a lehké saláty dokážu jíst celé léto. Pocitově chladí,
i když zrovna dnešní recept šimrá na jazyku lehce pálivou chutí. V následujících dnech nám meteorologové slibují ochlazení, takže podobné jídlo nám v tomto případě přijde docela vhod. Navíc bezlepkové těstoviny si můžeme připravit už den předem a zítřejší den nám zpříjemní ať už za tepla nebo za studena. Chilli papričky obsahují kapsaicin, který kromě jiného uvolňuje endorfiny, a to při pondělku nezaškodí. Zeleninový salát pak skvěle doplní pikantní chuť.

Potřebné suroviny pro 2 osoby:

Potřebné suroviny na salát:

Z octa, oleje, cukru a soli připravíme zálivku, do které přidáme
na závěr ještě sterilovaný pepř.

Postup přípravy špaget:

Špagety vložíme do osolené vroucí vody a vaříme 8 minut. Zatím si nakrájíme na plátky oloupaný česnek, na malé proužky chilli papričku a na kousky sušená rajčata. Na pánvi rozehřejeme olivový olej a 2 až 3 minuty orestujeme česnek, chilli papričku a sušená rajčata. Nakrájíme na drobno petrželku a pomalu se blížíme do finiše. Scedíme špagety, nalijeme na ně olej, spolu s orestovanými surovinami z pánve, důkladně promícháme a můžeme ještě zlehka osolit a okořenit kajenským pepřem.

Naservírujeme na talíře, posypeme čerstvou petrželkou a parmazánem. Takto připravené špagety ještě můžeme ještě, rovnou na talíři, obložit salátem z ledového salátu a rajčat.

Doufám, že jste o víkendu načerpali dostatek sluneční energie a nadcházející pošmourné dny zvládnete bez úhony.

Dobrou chuť,

vaše Svatava